Nový MC aktiv 1/2024 právě vyšel

22.05.2024

Hlavním tématem prvního vydání našeho časopisu pro zákazníky MC aktiv v roce 2024 jsou naše injektážní systémy pro stabilizaci zeminy a zvedání konstrukcí, které se používají v nestabilním podloží. Kromě toho náš MC aktiv opět nabízí zajímavou a inspirativní směs inovací, projektů a interních novinek o světě MC-Bauchemie a z něj.

První číslo časopisu MC aktiv v roce 2024 představuje injektážní systémy pro stabilizaci a zvedání zeminy a další inovativní projekty společnosti MC-Bauchemie.

MC-Montan Injekt – Udržitelná řešení pro nestabilní půdu a konstrukce

Velkým problémem je nestabilní podloží. Vede k sesedání a trhlinám v konstrukcích, což má za následek ztrátu jejich nosnosti a dokonce i nepoužitelnost. Společnost MC vyvinula pro tyto případy vysoce specializovaný injektážní systém MC-Montan Injekt. Tyto injektáže pomáhají vyrovnat obtížné zemní podmínky a zpevnit podloží, aby se zvýšila jeho únosnost a konstrukce se zvedly. Jsou také ideálním opatřením v případě, kdy je třeba konstrukci zvednout nebo musí nést větší zatížení.

BIG PICTURE: Bombajské spojení přes přístav

V letech 2016 až 2023 byl v Bombaji postaven nejdelší indický námořní most Mumbai Trans Harbour Link (délka 21,8 km). K ochraně mostu před škodlivými vlivy mořského prostředí byl použit systém ochrany betonu EmceColor-flex (mimo Indii známý jako MC-Color). Tento systém nabízí vysokou odolnost vůči solím a chloridům a stal se standardem pro různé konstrukce v Indii.

BIG PICTURE: Mumbai Trans Harbour Link

INOVACE & INSPIRACE u MC

Jako obvykle také představujeme nové produkty a technologie v našem nejnovějším vydání časopisu MC aktiv. Například naše nová extra jemná stěrka Nafufill EF.

>> Další informace k produktu Nafufill EF naleznete v části Novinky …

V rubrice INSPIRACE vám představíme umělkyni Brele Scholz a ukážeme vám, jak vytváří umělecká díla s použitím zálivkového betonu Emcekrete 60 A.

BEST PRACTICE: Projekty, Projekty, Projekty

V sekci BEST PRACTICE Vám opět nabízíme zajímavý výběr aktuálních projektů: od nové podlahy pro divadelní náměstí v Chemnitzu přes projekt výstavby dálnice na Slovensku, odolnou podlahu pro chorvatskou továrnu na jedlý olej a výrobu betonových věží pro větrné turbíny ve Španělsku až po hydroizolaci moderního vinařství v Maďarsku.

Trvalost

V části o trvalé udržitelnosti informujeme o stavbě z recyklovaného betonu. Po úspěšných testech byla nyní poprvé postavena školní budova ve městě Hamburk ze 100 % recyklovaného betonu - ukázkový projekt pro udržitelnou výstavbu.

Jako obvykle uzavíráme naše nové vydání interními tématy, portréty a osobními detaily.

Vzbudili jsme Váš zájem?

>> Zde klikněte pro aktuální PDF verzi našeho šasopisu MC aktiv

Chcete se přihlásit k pravidelnému odběru časopisu?

Pak klikněte zde